Konsept Dizayn

Bazı alanların bilinçli bir şekilde öne çıkartılma isteği ile o alanın özelleştirilmesi anlayışına dayanır. Kendine özgü bir dili, rengi ve diğer alanlardan ayrışması ile ön plana çıkartılır. Mekan; her büyüklük ve tipte yapı, her türlü etkinlik iç mimarın çalışma alanı içindedir. Bu bölüm var olan yapının müşterinin isteği doğrultusunda çalışan tasarımcıyı nasıl etkilediğini gösterirken, uygun mekânsal ve işlevsel deneyimi yaratmak için kullandığı araçları tanıtır. İnsanları da içeren, kucaklayan, ilgi uyandıran, yücelten mekanların tasarımıdır konsept dizayn.

Konsept geliştirmeye hazırlanmak her zaman önemlidir. Tasarıma adım adım ulaşmak, süreçte daha fazla düşünme ve iyileştirme için zemin hazırlamayı sağlar.

Konsept belirlemek; planın kalbini ve çekirdeğini oluşturan projenin başlangıcı ve gelişimi için bir katalizör görevi görür. Tasarım, açıklaması yoluyla ortaya çıkan her neden ve nasıl sorusunun cevabıdır.

İyi bir konsept, bazen tasarımın geçersiz kıldığı ve bazen de çevreleyen bağlamın süreci aştığı bir unsurlar dengesidir. Her şey, işlevleri form içinde bütünleştirmek için doğru eleman karışımını bulmakla ilgilidir.

Proje iyi düşünülmüş bir tasarım konseptiyle özetlenebildiğinde, işin büyük kısmı bitmiş olur çünkü tüm büyük kararlar zaten verilmiş ve proje gereksinimlerini karşılamıştır. Gerisinde, tek yapılması gereken planı takip etmektir.

Konsept tasarım süreci nasıl işliyor?

Projenin en başında bilgi toplamak için çok zaman harcıyoruz. Tasarım Öncesi “keşif” aşamamızda, sorular sorarak ve bize sağladığınız bilgileri gözden geçirerek proje hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi topluyoruz. Projeyle ilgili diğer tüm bilgileri gözden geçirdiğimiz bir analiz moduna giriyoruz.

Ancak tüm proje gereksinimlerini, kısıtlamaları ve fırsatları anladığımızda, kavramsal olarak düşünmeye ve fikirleri tasarlamaya başlarız. Eskiz çalışmaları ile en temel seviyeden başlarız. Oradan fikirler akmaya ve şekil almaya başlar. Gerçek alanları ve bunların birbirleriyle ile nasıl ilişki kurduklarını düşünür, birlikte kararlar veririz.

Bu eskiz çalışmaları, tasarım fikirlerinin gevşek kaldığı, böylece belirli bir fikre sabitlenmediğimiz, bunun yerine kendimize birden fazla kavram üretme, yineleme ve fikirleri harmanlamamıza izin verdiğimiz akışkan bir zamandır. Her bir planı incelerken ve potansiyelini değerlendirirken neyin işe yarayıp neyin yaramadığını öğreniriz.

Tasarımlar hakkında geri bildirimde bulunabilmeniz ve seçenekleri daraltmanıza yardımcı olabilmeniz için sizinle beyin fırtınası ve işbirliği yapıyor, fikirlerimizi tartışıyoruz.

A O N B

© 2024 Süerdemlik. Bütün Hakları Saklıdır.

Süerdemlik iç mimarlık hizmetleri; konut, ofis, kafe, dış cephe tasarımı, otel, mağaza alanlarında tasarım ve görselleştirme üzerine 2D - 3D
2 ve 3 boyutlu olarak tarafınıza hizmet vermektedir. Kişiye özel, benzersiz çözümlemeler ve iç mimari tasarımlar üretiyoruz.


iç mimar, iç mimarlık ve tasarım hizmetleri, 2d, 3d, üç boyutlu gerçekçi görselleştirme, 2d yerleşim planı, iç mimari konsept proje, konut projesi, konut çizimi, konut görselleştirmesi, konut render, konut teknik çizimi, ofis tasarım projesi