Mağaza

Tasarladığımız her alanda eksiksiz, her şeyi kapsayan deneyimler yaratmayı hedefliyoruz. Tasarım felsefemiz, tüketicilere başka hiçbir yerde bulamadıklarını vermek için her duyuya, her temas noktasına, her duyguya hitap etmektir. Her seçimi destekleyecek iş bilgisini, deneyimi ve perakende tasarım sürecinin her adımında size yardımcı olma yeteneği ile vizyonunuzu, heyecanınızı ve tutkunuzu yansıtmak için tasarlıyoruz.

Her projede olduğu gibi ihtiyaçlarınızı belirlemek için olan ön çalışmayı çok değerli buluyoruz. Örneğin, mağaza alanınızdan en iyi şekilde yararlanmak isteyen bir outlet perakendecisiyseniz, mağazanızı çeşitli ürünlerle doldurmak sizin için iyi bir strateji olabilir. Ancak, üst düzey bir butikseniz, seçiminizin küratörlüğünü korumak ve sadece birkaç seçkin öğeyi sergilemek için koymak en iyisi olacaktır.

Bu noktada, kat planınız, mağaza akışını ve trafiğini yönetmede kritik bir rol oynar. Hangisinin sizin için doğru olduğunu seçmek, mağazanızın büyüklüğü, sattığınız ürünler ve daha da önemlisi hedef pazarınız gibi bir dizi faktöre bağlı olacaktır.

Müşterileriniz nasıl? Acele mi alışveriş yapıyorlar yoksa zaman ayırabiliyorlar mı? Self servis özelliklerini mi tercih ediyorlar yoksa çalışanlarınız mağaza boyunca onlara rehberlik mi edecek?

Alan kullanımının verimliliği, herhangi bir perakende alanı tasarımının temel işlevsel gereksinimidir. Teşhir, hizmetler, depolama ve müşteri hareketinin mümkün olan en iyi biçimde entegre edilmesi önemlidir. Acil çıkışlara kolay erişim ve perakende kurulumunda bulunan önemli tabelaların görünürlüğü de önemlidir.


Bir perakende mağazanın başarısı için kullanıcı arayüzü olan hedef grubun son derece önemli olduğunu da kavramak gerekir. İşlevsel gereklilik, dekoru abartısız bir zarafetle zengin tutmak, kullanıcıya hitap etmesi bakımından bu nedenle önem teşkil eder.

Alan, müşterinin satın almadan önce görmesine, ayırt etmesine ve karar vermesine izin vermelidir. Ortam, müşterilerin zihninde iyi bir etkiye sahip olursa, doğru amaca hizmet edecektir.

Ürünlerin görünürlüğü de, satın alma kararını teşvik etmede çok önemli bir rol oynar. Bu sebeple biz iç mimarlar, perakende pazarı tasarımının asıl çekirdeğini oluşturan ürünlerin teşhir alanını geliştirmeye özen göstermeliyiz. Mesela, ürünlerin yerleşeceği rafların yüksekliği, her müşterinin fark edebileceği şekilde olmalıdır gibi temel tasarım prensiplerine uymalıdır. Bir iç mimarın görevi, hem eşyaya hem de mekanın dekoruna odaklanmaktır.

A O N B

© 2024 Süerdemlik. Bütün Hakları Saklıdır.

Süerdemlik iç mimarlık hizmetleri; konut, ofis, kafe, dış cephe tasarımı, otel, mağaza alanlarında tasarım ve görselleştirme üzerine 2D - 3D
2 ve 3 boyutlu olarak tarafınıza hizmet vermektedir. Kişiye özel, benzersiz çözümlemeler ve iç mimari tasarımlar üretiyoruz.


iç mimar, iç mimarlık ve tasarım hizmetleri, 2d, 3d, üç boyutlu gerçekçi görselleştirme, 2d yerleşim planı, iç mimari konsept proje, konut projesi, konut çizimi, konut görselleştirmesi, konut render, konut teknik çizimi, ofis tasarım projesi